پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > Company news about CAL چیست؟ آیا به CAL نیاز دارم؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
اکنون تماس بگیرید

CAL چیست؟ آیا به CAL نیاز دارم؟

2023-04-11

Latest company news about CAL چیست؟ آیا به CAL نیاز دارم؟

همانطور که مایکروسافت توضیح می دهد، «CAL یک محصول نرم افزاری نیست.بلکه مجوزی است که به کاربر حق دسترسی به خدمات سرور را می دهد."

چالش با مجوز CAL این است که نیاز به درک فنی از نحوه اتصال دستگاه ها و کاربران به دستگاه تعبیه شده دارد.هر اتصال به Windows Server یا SQL Server به CAL نیاز دارد، بنابراین پاسخ معمولی به این سؤال است: "آیا برای این سناریو به CAL نیاز دارم؟"اغلب "بله" است.

دو نوع CAL وجود دارد: CAL دستگاه و کاربر.تعیین تعداد کاربران و دستگاه هایی که به راه حل متصل می شوند به شما کمک می کند تا از کدام نوع استفاده کنید.هدف ما مقرون به صرفه بودن است، بنابراین یک OEM می خواهد تعداد کمتری را بین این دو انتخاب کند.

CALهای کاربر

با User CAL، یک OEM برای هر کاربری که برای استفاده از خدمات به سرور دسترسی دارد، بدون در نظر گرفتن تعداد دستگاه هایی که برای آن دسترسی استفاده می کنند، یک CAL خریداری می کند.این نوع مجوز برای موقعیت‌هایی مفید است که کاربران به طور منظم به یک دستگاه خاص دسترسی ندارند، مانند یک شرکت پمپ بنزین که بر ایستگاه‌های یک منطقه نظارت می‌کند، یا زمانی که کاربران تمایل دارند به ماشین شخصی خود دسترسی داشته باشند، مانند کار از راه دور.

CAL دستگاه

وقتی صحبت از CAL های دستگاه می شود، یک OEM برای هر دستگاهی که به سرور دسترسی دارد، به جای هر کاربر خاص، یک CAL خریداری می کند.در این موارد، چندین کاربر می‌توانند از یک دستگاه دارای مجوز استفاده کنند.این نوع مجوز برای شرایطی مفید است که چندین کاربر ممکن است به یک دستگاه دسترسی داشته باشند، مانند فروشگاهی که 24 ساعت شبانه روز باز است، یا یک مرکز تولیدی که در آن کارمندان در چندین شیفت از یک دستگاه استفاده می کنند.

به طور کلی، کاربر CAL رایج تر است، با این حال، سناریوهای خاصی وجود دارد که CAL دستگاه را انتخاب بهتری می کند.

انتخاب CAL مناسب

در اینجا چند نکته جالب وجود دارد که باید در مورد انتخاب CAL مناسب برای کسب و کار خود در نظر داشته باشید.اولاً، CALهای برنامه تعبیه‌شده، کانال‌آگنوستیک هستند، به این معنی که اگر یک CAL تعبیه‌شده خریداری کنید، می‌توان از آن با محصولات خریداری‌شده در کانال‌های دیگر مجوز مایکروسافت (مثلاً Volume Licensing) استفاده کرد.

دوم، شما نمی توانید از CAL های نسل قبلی با نسخه های جدیدتر استفاده کنید.به عنوان مثال، ممکن است از CALهای Windows Server 2016 با Windows Server IoT 2019 استفاده نکنید. در عوض، به CALهای نسخه 2019 جدید نیاز دارید.با این حال، می توانید از CAL های جدیدتر با محصولات قدیمی تر استفاده کنید.

در نهایت، CALهای SQL Server معمولاً گرانتر از CALهای Windows Server هستند.اما مایکروسافت دارای مجوز SQL مبتنی بر Core است که اتصالات نامحدود را فراهم می کند، به این معنی که نیازی به CAL نیست.این اغلب یک انتخاب مقرون‌به‌صرفه برای راه‌حل‌های ساخت OEM است که به اتصالات زیادی (یا پیش‌بینی دشوار) نیاز دارد.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب Microsoft Windows Software تامین کننده. حق چاپ © 2017-2023 computersoftware-systems.com . تمامی حقوق محفوظ است.